Podkarpackie: zarekwirowano 30 maszyn hazardowych tzw. jednorękich bandytów

Łańcuccy policjanci razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zarekwirowali na terenie miasta 30 maszyn do nielegalnych gier hazardowych, tzw. jednorękich bandytów. Wartość maszyn oszacowano na 360 tys. zł.

Jak poinformowała podkarpacka policja, podczas przeprowadzanej wspólnie z funkcjonariuszami rzeszowskiej delegatury podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w jednym z łańcuckich lokali znaleziono 3 maszyny, na których możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

„Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ujawnili klucze nie pasujące do żadnego z trzech ustawionych w kontrolowanym lokalu automatów. Uwagę mundurowych zwróciły magazynowane na zapleczu stojaki mające zastosowanie w salonach gier” – poinformowała policja.

Okazało się, że klucze służą do otwarcia pomieszczenia gospodarczego przylegającego do lokalu. Po jego otwarciu funkcjonariusze ujawnili kolejnych 27 automatów do gier.

Automaty do organizowania nielegalnych gier hazardowych zostały zabezpieczone. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Krajowa Administracja Skarbowa z Rzeszowa.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Natomiast za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl