fot. PAP/Grzegorz Momot

Do poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej trafią dziś pierwsze zasiłki

Gmina Nowy Targ ma otrzymać dzisiaj pierwsze środki w ramach pomocy finansowej poszkodowanym w pożarze w Nowej Białej. To 6 tys. zł na pomoc doraźną dla mieszkańców, których mienie uległo uszkodzeniu w wyniku pożaru.

W wyniku pożaru w Nowej Białej spaliło się 25 budynków mieszkalnych i ok. 50 obiektów gospodarczych. Straty dotyczą 27 rodzin. W niedzielę na miejsce tragedii pojechał premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział szybką pomoc dla poszkodowanych. [czytaj więcej]

Nie tylko nie zostawimy Państwa samych, ale będziemy robić wszystko, żeby pomoc trafiła tutaj na dniach. Pomoc bezpośrednia dla mieszkańców, dla rodzin, ale także pomoc państwa polskiego w odbudowie budynków mieszkalnych, w odbudowie zabudowań gospodarczych – oznajmił szef rządu.

https://twitter.com/PremierRP/status/1406560892175724544

Już dziś na konto gminy mają wpłynąć pierwsze zasiłki z Ministerstwa Finansów. To kwota blisko 6 tys. zł przeznaczona na pomoc doraźną. W sumie gmina złożyła wniosek o pomoc w wysokości 162 tys. złotych. Mieszkańcy, których dotknął pożar, mogą otrzymać do 20 tys. zł na remont budynków zniszczonych przez żywioł. W szczególnych przypadkach kwota może zostać zwiększona, jednak nie może być wyższa niż 100 tys. złotych.

TV Trwam News

drukuj