fot. R.Sobkowicz/Nasz Dziennik

Do końca 2020 roku PKN Orlen wybuduje Centrum Badawczo-Rozwojowe

PKN Orlen będzie miało innowacyjne Centrum Badawczo-Rozwojowe na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Centrum powstanie do końca 2020 roku. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie ok. 184 mln zł. Dziś podpisano akt erekceyjny i wmurowano kamień węgielny.  

Koncern musi mieć bazę badawczo-rozwojową. To jest przyszłość – podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

– Baza badawczo-rozwojowa powinna już istnieć i pracować na rzecz Orlenu 20 lat temu. No niestety, lepiej późno niż wcale. Dzisiaj koncern, który ma dziś ten rozmiar i bardzo mocno inwestuje w instalacje i całą gałąź petrochemiczną, musi mieć bazę badawczo-rozwojową. Jest to przyszłość i tego nie unikniemy, tę przyszłość dzisiaj zaczynamy – powiedział Daniel Obajtek.

PKN Orlen to największy w Polsce podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej.

Rząd chce połączyć płocki koncern z Lotosem. To druga spółka w Polsce, która zajmuje się produkcją m.in. paliw.

Konsolidacja pozwoli na jeszcze lepsze konkurowanie z innymi firmami w tym segmencie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl