fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Min. A. Zalewska: Maturzystom i ich rodzicom mówimy, żeby się nie martwili

Maturzystom i ich rodzicom mówimy, żeby się nie martwili. Jesteśmy przygotowani do egzaminów maturalnych zarówno pisemnych, jak i ustnych. Słyszymy niestety w przekazach medialnych, że niektóre rady pedagogiczne chcą podjąć taką decyzję, aby utrudniać maturzystom przystąpienie do egzaminów – powiedziała minister Anna Zalewska, szefowa resortu edukacji, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Minister Anna Zalewska zapewniła, że matury się odbędą.

– Maturzystom i ich rodzicom mówimy, żeby się nie martwili. Jesteśmy przygotowani do egzaminów maturalnych zarówno pisemnych, jak i ustnych. Słyszymy niestety w przekazach medialnych, że niektóre rady pedagogiczne chcą podjąć  taką decyzję, aby utrudniać maturzystom przystąpienie do egzaminów. Ja głęboko wierzę, że przemyślą tę sytuację i bez jakichś dodatkowych środków i możliwości zwyczajnie takie decyzje podejmą – stwierdziła szefowa MEN.

Gość „Aktualności dnia” odniosła się  także do pomysłu oświatowego okrągłego stołu.

– To przecież ich ciężka, 3-letnia praca przygotowania swoich wychowanków do matury. Zawsze jest tak, że maturzyści, ich rodzice, ale i nauczyciele denerwują się i długo się do tego egzaminu przygotowują, więc musimy im w tym pomóc. Okrągły stół zaś jest propozycją pana premiera Mateusza Morawieckiego i rządu, żeby o kolejnych sprawach związanych z systemem edukacji rozmawiać, bo ciągle trzeba coś poprawiać, rozmawiać w bardzo szerokim gronie rodziców, nauczycieli, organizacji, stowarzyszeń, samorządów i polityków. Oni wszyscy powinni być razem przy edukacji. Został już zaproponowany termin debaty ogólnej – oznajmiła polityk.

Część związków zdecydowała się nie wziąć udziału w obradach oświatowego okrągłego stołu.

– Ja z dużym żalem wysłuchałam komunikatu, że część związków, czyli Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych, nie chcą usiąść do stołu, ale mam nadzieję, że przemyślą do piątku tę sprawę i po prostu usiądą. Przed nami naprawdę debata na temat przyszłości polskiej edukacji – powiedziała minister Anna Zalewska.

RIRM

drukuj