(fot. Robert Sobkowicz)

Bezkarność KRRiT usankcjonowana

Sejmowa Komisja Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii zajmowała się dezyderatem dotyczącym nieprawidłowości jakich dopuściła się KRRiT przy rozdzielaniu miejsc na pierwszym multipleksie cyfrowym.

Dokument miał być skierowany do premiera Donalda Tuska. „Ten dezyderat to rzeczywisty przejaw obaw jakie posłowie mają co do przebiegu procesu cyfryzacji” – powiedział poseł Mieczysław Golba, przewodniczący sejmowej Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Audio MP3
Pobierz

Lidia Kochanowicz, dyrektor Finansowy Fundacji Lux Veritatis akcentowała, że nadawca Telewizji Trwam dba o środki społeczne i swoich odbiorców, dlatego właśnie starał się o miejsce na cyfrowym multipleksie.

Tv Trwam jest dzisiaj przeniesiony z najniższego pakietu na najdroższy pakiet. W takiej sytuacji, jeżeli mamy przykładowo 100 tyś. odbiorców, to oni w ciągu roku muszą wydać 60 milionów złotych” –  zaznacza Kochanowicz.

Audio MP3
Pobierz

Ponadto Lidia Kochanowicz zwróciła uwagę, że sygnał dostarczany jest do wszystkich kablówek za darmo. Wszystko jak dodaje dyrektor Fundacji, po to, żeby odbiorcy mogli odbierać Tv Trwam jak najtaniej. „Pomimo tego kablówki, które są odrębnymi podmiotami gospodarczymi i zawierają z nami umowy cywilno – prawne, stawiają warunki nie tylko nam, ale również odbiorcom naszej telewizji. W związku z tym nasze działanie, żeby otrzymać miejsce na multipleksie było z myślą o tym, żeby naszym odbiorcom zaoszczędzić tych pieniędzy, które muszą dzisiaj wydać, aby mogli nas odbierać” – zwracała uwagę  Kochanowicz.

Audio MP3
Pobierz

Nieprzyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie – to de facto koniec Telewizji Trwam – powiedział z niepokojem  o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Audio MP3
Pobierz

Jak mówił Dyrektor Radia Maryja „Jesteśmy bardzo zatroskani o proces cyfryzacji w Polsce – miejsce dla Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie przyspieszy ten proces w Polsce – akcentował o. Tadeusz Rydzyk. Jednocześnie pytał o przyszłość jaka czeka Polskę.

Audio MP3
Pobierz
drukuj