By Architect of the Capitol - aoc.gov, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7531712

Demokraci chcą impeachmentu Donalda Trumpa

Po wydarzeniach w Waszyngtonie Demokraci dążą do impeachmentu Donalda Trumpa. Dziś Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych będzie głosować nad wnioskiem w tej sprawie.

Donald Trump podtrzymuje, że został okradziony z wygranej w wyborach. To samo twierdzą jego zwolennicy, co doprowadziło do zamieszek przed Kapitolem. Zwolennicy odchodzącego prezydenta wtargnęli do Kongresu. Partia Demokratyczna wini za to zajście  Donalda Trumpa i chce jego impeachmentu na tydzień przed końcem kadencji. Prace w tej sprawie trwają w Izbie Reprezentantów.

– Prezydent Donald Trump nadal jest odpowiedzialny za państwo.  Jednym z powodów, dla których Kongres mówi teraz o impeachmencie, jest fakt, że Donald Trump nie pomaga w zagwarantowaniu bezpieczeństwa podczas inauguracji nowego prezydenta. W rzeczywistości wydaje się, że robi więcej szkody niż pożytku – ocenił senator Chris Murphy.

Według doniesień medialnych, szef Republikanów w Senacie także powiedział swoim współpracownikom, że Donald Trump zasługuje na impeachment. Ma on także uważać, że wyrzucenie prezydenta przed końcem kadencji ułatwi pozbycie się Donalda Trumpa z partii. W pierwszym publicznym wystąpieniu po zamieszkach obecny prezydent oświadczył, że nie obawia się uruchomienia słynnej 25. poprawki.

– Wolność słowa jest atakowana jak nigdy dotąd. 25. poprawka jest dla mnie zerowym ryzykiem, ale wróci, by prześladować Joe Bidena i jego administrację. Mistyfikacja związana z oskarżeniem jest kontynuacją największego i najbardziej okrutnego polowania na czarownice w historii naszego kraju.  Powoduje ona ogromną złość, podziały i ból – powiedział prezydent USA.

Sprawą wtargnięcia demonstrujących na Kapitol zajmuje się FBI.

– W ciągu sześciu dni otworzyliśmy ponad 160 akt spraw, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Od czasu naszego apelu o przekazywanie filmów i zdjęć otrzymaliśmy ponad 100 tys. cyfrowych nośników – poinformował Steven D’Antuono, zastępca dyrektora FBI.

W 70 przypadkach sformułowano już zarzuty. Media zwracają uwagę, że prokuratora może potencjalnie przedstawić niektórym ludziom będącym w tłumie oblegającym Kapitol zarzuty o udział w przewrocie politycznym. Inne zarzuty mogą dotyczyć m.in. przemocy, popełnienia przestępstwa z użyciem broni, czy zakłócenia porządku publicznego. Tymczasem dziennik „Washington Post” przytoczył fragment raportu FBI, który odnosi się m.in. do rozmów w internecie aktywistów wybierających się na marsz do Waszyngtonu. Okazuje się, że dzień przed zamieszkami biuro FBI w Virginii miało informacje o planach ekstremistów, którzy mówili o „wojnie”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl