Debata ministerialna Rady Bezpieczeństwa ONZ

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz uczestniczył w debacie ministerialnej Rady Bezpieczeństwa ONZ. Podczas spotkania w Nowym Jorku przedstawił polskie priorytety oraz zwrócił uwagę na niepokojące działania niektórych państw.

Suwerenność, integralność terytorialna oraz przestrzeganie prawa międzynarodowego to główne priorytety Polski – mówił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz na spotkaniu w ramach Rady Bezpieczeństwa ONZ. Podczas debaty ministerialnej zwrócił również uwagę na niepokojące działania ze strony niektórych państw. Wskazał m.in. na rosyjską aneksję Krymu, poparcie Rosjan dla separatystów na Ukrainie oraz zbombardowanie wschodniej Guty w Syrii. Szef polskiej dyplomacji ocenił, że działania te wykraczają poza zasady prawa międzynarodowego. Odnosząc się do sytuacji na Ukrainie minister Czaputowicz zwrócił uwagę, że w rozwiązaniu tamtejszego konfliktu powinno uczestniczyć ONZ. To ważne nie tylko dla Ukrainy, ale również dla polskiego bezpieczeństwa. Szef MSZ podtrzymał także stanowisko Polski wobec Korei Północnej. Jak zaznaczył minister Czaputowicz, należy utrzymać sankcje wobec reżimu Kim Dzong Una, ale jednocześnie podjąć próby dialogu. Polska jako jedno z nielicznych państw posiada swoją ambasadę w Korei Północnej, dlatego może odegrać istotną rolę w utrzymaniu kontaktów z tamtejszą dyplomacją.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl