fot. facebook.com/rejs niepodleglosci

„Dar Młodzieży” w ramach Rejsu Niepodległości odwiedził port w Ponta Delgada

Polska „Biała Fregata” po przepłynięciu Atlantyku zawitała do portu na Azorach. Z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych „Dar Młodzieży” musiał wejść do portu dzień wcześniej niż było to planowane tj. 4 marca. To już 22 czyli przedostatni przystanek na trasie Rejsu Niepodległości, organizowanego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami rejsu są: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytet Morski w Gdyni i Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl, a głównym sponsorem jest PKN ORLEN.

Ponta Delgada była pierwszym portem po niemal miesięcznej przeprawie przez Atlantyk. Uczestnicy rejsu mogli zejść na ląd, a załoga uzupełniła zapasy paliwa, wody i pożywienia. Statek wypłynął z tego portu 7 marca. Następnym przystankiem na trasie rejsu będzie Londyn, planowe wejście do tamtejszego portu ma nastąpić 17 marca 2019 roku.

Ideą Rejsu Niepodległości jest uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to rejs dookoła świata, a kulminacyjnym momentem będą Światowe Dni Młodzieży w Panamie z papieżem Franciszkiem. W rejsie, poza stałą załogą i praktykantami, biorą udział młodzi ambasadorzy Polski – laureaci konkursu. Jest to drugi w historii rejs dookoła świata „Darem Młodzieży”.

Rejs Niepodległości to promocja Polski na całym świecie. Sponsorem głównym Rejsu Niepodległości jest PKN Orlen, sponsorem oficjalnym Tauron Polska Energia, sponsorami jest Fundacja Lotos i KGHM Polska Miedź, a partnerami są Polska Fundacja Narodowa i KBO ŚDM.

Zespół Rejsu Niepodległości/RIRM


[GALERIA] Rejs Niepodległości w Ponta Delgada 

drukuj