fot. PAP/EPA

Dania: w Kopenhadze płonie gmach zabytkowej Starej Giełdy Papierów Wartościowych

W Kopenhadze dziś rano wybuchł pożar w zabytkowym gmachu Starej Giełdy Papierów Wartościowych z 1625 roku. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej charakterystycznych budynków stolicy Danii.

Ogień opanował dach, runęła charakterystyczna wieża. Trwa akcja gaśnicza, zamknięto dla ruchu okoliczne ulice. W zabytku mieszczą się obecnie biura Duńskiej Izby Handlowej, budynek przechodzi remont.

Media donoszą o ratowaniu z wnętrza budynku obrazów oraz innych cennych przedmiotów. Nie ma doniesień o ofiarach.

„Przerażający widok z dzisiejszego ranka, 400 lat duńskiego dziedzictwa kulturowego w płomieniach” – napisał na platformie X minister kultury Danii, Jakob Engel-Schmidt.

„To jest nasza katedra Notre Dame” – powiedział duńskiej telewizji TV 2 jeden z mieszkańców Kopenhagi.

Stara Giełda Papierów Wartościowych znajduje się w ścisłym centrum Kopenhagi, nieopodal siedziby parlamentu oraz rządu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl