„Damy radę” – Beata Szydło zaprezentowała nowe hasło wyborcze

Kandydatka PiSu na premiera Beata Szydło przekonywała dziś, że jej rząd będzie podejmował najważniejsze wyzwania i sprawy ważne dla obywateli. Wskazywała także na potrzebę jednoczenia się Polaków.

Konferencja prasowa w tej sprawie została zorganizowana w ramach kampanii pod hasłem „Damy radę”, którą PiS rozpoczęło w sobotę. W jej ramach „wiceprezes PiS-u i kluczowi sztabowcy uczestniczyli kilka godzin w renowacji Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Pcimiu. Dziś poseł Szydło zachęcała do udziału w akcji.

Zauważyła, że obecnie ludzie ze swoimi zwykłymi, codziennymi sprawami są bardzo często pozostawiani sami sobie bez wsparcia i pomocy ze strony rządzącej. Wtedy najczęściej gromadzą się i biorą sprawy w swoje ręce – mówią damy radę – stwierdziła poseł.

Dziś w Polsce potrzeba nam takiego wspólnego działania i wiary w to, że można dużo zrobić, kiedy jest się razem. Wiary w to, że można podejmować nawet najtrudniejsze wyzwania. Ta wspólnota jej budowanie to bycie razem zarówno w codziennych zwykłych sprawach, jak i tych ważniejszych. Należy w końcu skończyć z tym „jęczeniem”, mówieniem, że się nie da. Słowa „nie da się”, „nie może tego” powinny zniknąć z języka polskich polityków i polskiej polityki. My mówimy „damy radę” i zachęcamy wszystkich, abyśmy włączyli się w tę akcję – powiedziała poseł Beata Szydło.

Podczas konferencji prasowej poseł Beata Szydło odniosła się także do sprawy jednego z pytań referendalnych. Prezydent Andrzeja Duda zaproponował, by 25 października Polacy wypowiedzieli się w kwestii m.in. obniżenia wieku emerytalnego i powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy.

Poseł Beata Szydło zapewniła, że to nie oznacza, iż PiS nie zmieniło stanowisko w sprawie wieku emerytalnego.

Prezydent Andrzej Duda nie jest członkiem PiSu. Prezydent zgłosił pytania referendalne, akurat to dotyczące wieku emerytalnego jest wynikiem tego, że podpisał w kampanii wyborczej porozumienie z „Solidarnością”. Zarówno tak jak mówił przewodniczący Piotr Duda, tak mówił również prezydent Andrzej Duda, że jest to pytanie, które zostało postawione właśnie w tym pytaniu referendalnym wtedy, kiedy zostały przeniesione pytania referendalne przez „S” i podpisane później w porozumieniu pomiędzy „S”, a prezydentem. Natomiast PiS ma swój program, w którym wskazujemy na to, że ma być obniżony wiek emerytalny – zaznaczyła poseł Beata Szydło.

Dziś po południu propozycją prezydenta zajmie się Konwent Seniorów Senatu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl