D. Trump: Jest duża szansa na umowę handlową USA-Chiny

Prezydent USA Donald Trump po spotkaniu z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem powiedział we wtorek dziennikarzom, że jest „bardzo duża szansa” na zawarcie umowy handlowej USA-Chiny. Zapewnił, że w ciągu kilku dni przedstawiciele obu państw zasiądą do negocjacji.

„Chiny podchodzą (do tej sprawy) bardzo poważnie i my podchodzimy bardzo poważnie” – mówił Donald Trump w Białym Domu, dodając: „mamy bardzo duże szanse na zawarcie umowy”.

Prezydent USA przypomniał również, że USA są zaangażowane w poważne rozmowy na temat handlu z Unią Europejską. Dodał przy tym, że relacje handlowe USA i Francji są bardzo dobre.

„Wolałbym raczej rozmawiać tylko z Francją” – przyznał.

Wcześniej, już po rozmowach dwustronnych z E. Macronem, mówił również, że liczy, iż obaj przywódcy wkrótce osiągną porozumienie w sprawie umowy nuklearnej z Iranem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl