fot. Tomasz Strąg

D. Tarczyński w Radiu Maryja: Odpowiedzialnym za falę nielegalnej migracji do Europy jest Putin, który chce osłabić Europę

Odpowiedzialnym za falę nielegalnej migracji do Europy jest Putin, który chce osłabić Europę. Słaba, podzielona, skłócona, zajmująca się nielegalną migracją Europa nie jest w stanie skupić się na budowaniu swojej siły naprzeciw atakowi, który może nastąpić bardzo niebawem – powiedział Dominik Tarczyński, poseł do Parlamentu Europejskiego, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Unia Europejska od wielu lat boryka się z problemem migracyjnym. Najcięższa sytuacja jest obecnie na włoskiej wsypie Lampedusie, gdzie był polski europoseł Dominik Tarczyński.

Te obrazki, które można było zobaczyć, są przerażające. To, co zobaczyłem, wykracza znacznie poza te relacje medialne, dlatego że w mediach otrzymujemy krótkie dwu, trzy minutowe relacje, a spędziłem tam bardzo dużo czasu na rozmowach z mieszkańcami wyspy, ale też na rozmowach z samymi migrantami i to było szokujące. Szokujące dlatego, że mieszkańcy wyspy nie są już w stanie znieść tej sytuacji m.in. ze względu bezpieczeństwa (…). W mojej ocenie jest to największe niebezpieczeństwo od 2015 roku, a następnie od momentu, kiedy polska granica była atakowana z białoruskiej strony. To nie jest już temat polityczny dotyczący tego, jakie mamy poglądy, ale jest to temat bezpośrednio związany z naszą egzystencją – podkreślił.

Wyjaśnił także, że na Lampedusie mieszka 6 tys. Włochów, a w ciągu jednej doby na wyspę przypływa 8,5 tys. nielegalnych migrantów.

Każdej doby przypływają nowe łodzie i nikt z UE, i nikt z KE nie ma pomysłu na to, jak ten proces, który został rozpoczęty przez niemiecką politykę, zakończyć. Przypomnijmy, że to Angela Merkel zaproponowała wielkie otwarcie i witanie migrantów, bo szukała taniej siły roboczej. Okazało się, że ci ludzie w większości nie chcą pracować, ale udają się do krajów europejskich po „socjale” – dodał poseł do Parlamentu Europejskiego.

Europoseł zaznaczył, iż ma swoje zdanie dotyczące tego, kto jest odpowiedzialny za przepływ tak ogromnej fali migrantów.

Odpowiedzialnym za falę nielegalnej migracji do Europy jest Putin, który chce osłabić Europę. Słaba, podzielona, skłócona, zajmująca się nielegalną migracją Europa nie jest w stanie skupić się na budowaniu swojej siły naprzeciw atakowi, który może nastąpić bardzo niebawem – akcentował Dominik Tarczyński.

Gość Radia Maryja został zapytany o to, kto ze świata zachodniego może wspierać działania Władimira Putina.

Na pewno pomocą jest zaniechanie. To, że Komisja Europejska od 2015 roku nie podejmuje żadnych realnych działań, jest pomocą. Siły polityczne, które mówią: „Tak, przyjmujmy nielegalnych migrantów”, używając szantażu emocjonalnego, wypominając nam potrzebę chrześcijaństwa itd., sprowadzając nas do ludzi, którzy mają obowiązek przyjmować zagrożenie, zapominając już o „nie zabijaj”, które zaczyna się od dbałości o własne życie, życie własnej rodziny i tymi siłami są głównie w PE oczywiście Lewica – EPP, a więc partia, którą rządził Donald Tusk i z której pochodzi Ursula von der Leyen, niemiecka przewodnicząca KE – ocenił.

Całą rozmowę z Dominkiem Tarczyńskim można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj