fot. PAP/EPA

Czeski rząd przedłużył kontrole na granicy ze Słowacją

Na wniosek ministra spraw wewnętrznych, Vita Rakuszana, rząd Czech przedłużył w środę kontrole na granicy ze Słowacją, wprowadzone w związku z falą migracyjną. Pierwotnie planowano, że wzmocnienie ochrony granicy zakończy się 2 listopada, przedłużono je do 22 listopada bieżącego roku.

Premier Petr Fiala po posiedzeniu gabinetu wyjaśnił, że decyzja jest związana z ochroną obywateli i rozwojem migracji. Podkreślił, że rząd podejmuje zdecydowane decyzje we właściwym czasie, dzięki czemu Czechom udaje się utrzymywać na niskim poziomie liczby związane z migracją. Uznał, że chociaż podejmowane środki działają, to jednak potrzebne jest europejskie rozwiązanie.

Czechy, w porozumieniu z Polską, rozpoczęły losowe kontrole na granicy ze Słowacją 4 października, początkowo przez 10 dni. O ich przedłużeniu minister spraw wewnętrznych mówił już przed tygodniem po decyzji Niemiec o przedłużeniu kontroli na granicach z Czechami, Polską i Szwajcarią o co najmniej 20 dni.

Przed rokiem kontrole na słowacko-czeskiej granicy przywrócono pod koniec września. Trwały do lutego bieżącego roku.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl