fot. pixabay.com

Część restrykcji zostanie poluzowana wcześniej niż zapowiadano – dotyczy to kin, teatrów i filharmonii

Rząd przyśpiesza luzowanie niektórych obostrzeń. Tydzień wcześniej niż zapowiadano – bo już 21 maja – pójdziemy do kin, teatrów i filharmonii. 28 maja ruszą kluby fitness, baseny, siłownie oraz solaria. Cały czas będzie obowiązywał określony reżim sanitarny – zastrzegł ogłaszając tę decyzję premier Matusz Morawiecki.

Podczas konferencji w Centrum Zdrowia Dziecka, szef rządu poinformował o modyfikacjach w planie znoszenia obostrzeń ogłoszonym na ten miesiąc.

Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii i instytucji kultury o jeden tydzień, a dokładnie o 8 dni na 21 maja tak, żeby w reżimie sanitarnym – co warto podkreślić – można było wcześniej te działy życia społecznego, społeczno-gospodarczego już uruchamiać, ale także zdecydowaliśmy o jeden dzień przyspieszyć otwarcie, które wcześniej zasygnalizowaliśmy – z 29 maja przesunąć na 28 maja – bo jesteśmy w stałym dialogu z różnymi branżami – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier zaapelował też do Polaków o rozważne korzystanie z tego „powrotu do normalności”. Ponowił też apel o rejestracje i szczepienie się, aby uniknąć na jesieni czwartej fali zachorowań na COVID-19. Szef rządu powiedział, że w ślad za badaniami firmy Pfizer, które potwierdzają możliwość szczepienia 16- i 17-latków, już wkrótce będzie możliwość szczepienia dla tej młodszej części społeczeństwa.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl