fot. PAP/Tomasz Gzell

Święta Bożego Narodzenia bez dodatkowych obostrzeń

Nie będzie zaostrzonych restrykcji przed świętami Bożego Narodzenia. Obecne ograniczenia będą obowiązywać do świąt włącznie – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Polski rząd nie planuje wprowadzać kolejnych obostrzeń przed Świętami Bożego Narodzenia.

– Scenariusz, który został przedstawiony jakiś czas temu, jest realizowany, czyli aktualne obostrzenia będą obowiązywały do świąt i włącznie ze świętami – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Zgodnie z przedstawioną w listopadzie przez premiera strategią, obecne restrykcje obowiązują do 27 grudnia. Od 28 grudnia Polska miałaby być podzielona, zależnie od sytuacji epidemicznej, na trzy strefy o różnym poziomie obostrzeń. Rząd nie wyklucza kolejnych restrykcji.

– Chyba, że z jakiegoś powodu sytuacja się pogorszy i trzeba będzie podjąć inną decyzję – dodał Piotr Müller.

Pogorszenie sytuacji oznacza w tym przypadku wzrost liczby zakażeń. Rząd może wprowadzić kwarantannę narodową, a to oznaczałoby największe restrykcje.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl