fot. pixabay.com

Rząd wprowadzi nowe obostrzenia. Cała Polska w czerwonej strefie?

Przedłużające się prace w Sejmie odsunęły w czasie nowe obostrzenia, jakie planuje wprowadzić rząd. Dziś ograniczenia już na pewno zostaną ogłoszone. Cała Polska ma zostać objęta czerwoną strefą.

Wczoraj Sejm przyjął szereg zmian ustawowych, których celem jest usprawnienie walki z epidemią. Podniesiono wynagrodzenia medykom, wprowadzono także kary za nieprzestrzeganie rządowych obostrzeń.

– Wreszcie zostanie uregulowana sprawa obowiązku noszenia maseczek, masek, przyłbic, itd. – wskazał Bolesław Piecha, poseł PiS.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa został wpisany do ustawy. W sklepie sprzedawca będzie mógł odmówić osobie bez maseczki zrobienia zakupów. Dzisiaj rząd planuje ogłosić nowe restrykcje. Mają one objąć zwłaszcza szkoły podstawowe. Uczniowie z wyższych klas będą uczyć się w formie zdalnej lub hybrydowej – wynika z zapowiedzi premiera. Niewykluczone, że inaczej nauka będzie wyglądała w dużych, a inaczej w mniejszych miastach. W dużych może być możliwość tylko nauki na odległość.

– Będę rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, aby od soboty cała Polska, była strefą czerwoną – mówił premier Mateusz Morawiecki.

To sprawa, która w ocenie rzecznika rządu, skoro rekomenduje ją premier, jest już właściwie przesądzona. Na temat nowych obostrzeń wczoraj dyskutował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Dziś poznamy wyniki tych rozmów.

„Zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omówiono aktualną sytuację epidemiczną oraz kolejne działania w walce z epidemią #koronawirus. (…) o godz. 11.00 odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca ustalenia zespołu” – poinformował wczoraj Piotr Müller, rzecznik rządu.

Niewykluczone, że nowe ograniczenia obejmą też gospodarkę. Już teraz zamknięte są siłownie, baseny i kluby fitness. Ograniczona jest również działalność lokali gastronomicznych.

TV Trwam News

drukuj