fot. PAP/Radek Pietruszka

Część posłów Lewicy nadal zawieszona

Posłowie Tomasz Trela i Karolina Pawliczak z Nowej Lewicy nadal pozostają zawieszeni, ich sprawą zajmie się sąd koleżeński – przekazał sekretarz generalny Nowej Lewicy, Marcin Kulasek. Odwieszonych zostało czterech z dziewięciu polityków.

W połowie lipca lider Nowej Lewicy, Włodzimierz Czarzasty, zawiesił ośmioro polityków będących członkami zarządu jego ugrupowania, w tym sześcioro posłów – tych, którzy sprzeciwiali się powołaniu w partii tylko dwóch frakcji po połączeniu z Wiosną. Wcześniej zawieszony został także europoseł Marek Balt.

Sprawą polityków zajął się wczoraj Zarząd Krajowy Nowej Lewicy. Wiesław Buż, Jacek Czerniak i Wiesław Szczepański zostali przywróceni do wszystkich funkcji statutowych, czyli wracają do Zarządu Krajowego na funkcję przewodniczących struktur wojewódzkich. Natomiast Marek Balt ze względów osobistych złożył rezygnację z wiceprzewodniczącego Nowej Lewicy, a wrócił do pozostałych funkcji. Sebastian Wierzbicki i Wincenty Elsner pozostają zawieszeni na wniosek zarządów wojewódzkich partii. Nie wykonali oni uchwał tych zarządów, czyli nie głosowali za utworzeniem dwóch frakcji.

Jak przekazał sekretarz generalny partii, Marcin Kulasek, sprawa Tomasza Treli i Karoliny Pawliczak, którzy w wypowiedzialnych medialnych szkalowali partię i wpychali ją w ręce PiS, zostanie skierowana do sądu koleżeńskiego i to on oceni, czy będą odwieszeni czy też nie. Sprawa Bogusława Wontora ze względu na jego chorobę i brak możliwości rozmowy ma być rozwiązana w późniejszym czasie.

TV Trwam News

drukuj