fot. twitter.com

Czechy: premier gratuluje prezydentowi A. Dudzie wygranej w wyborach

Premier Czech Andrej Babiš w poniedziałek pogratulował Andrzejowi Dudzie ponownego wyboru na prezydenta Polski i podkreślił, że cieszy się perspektywą dalszej współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej (V4), którą obok Polski i Czech tworzą Węgry i Słowacja.

Premier opublikował wpis na Twitterze w języku polskim.

Wyniki polskich wyborów prezydenckich skomentował też dyrektor departamentu spraw międzynarodowych kancelarii czeskiego prezydenta Miloša Zemana, Rudolf Jindrák.

„Reelekcja (Andrzeja Dudy) to dobra wiadomość dla stosunków polsko-czeskich, V4 i innych form współpracy regionalnej. Nie mogę się doczekać kontynuacji naszej współpracy” – napisał Rudolf Jindrák w mediach społecznościowych. Dodał, że oficjalny list gratulacyjny prezydenta  Miloša Zemana, który spędza urlop w Republice Czeskiej, został już wysłany do Polski.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl