Cukiernik ukarany za sprzeciw wobec homoseksualizmu

Piekarz z Irlandii przegrał w sądzie z gejem, bo nie chciał upiec tortu promującego homoseksualizm. Napis na cieście miał brzmieć: „Poparcie dla małżeństw gejowskich”.  O sprawie napisał jeden z dzienników.

Według sądu w Belfaście – rodzinna firma Ashers Baking Company  dopuściła się dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Sąd w tym kontekście brał też pod uwagę toczącą się kraju debatę o małżeństwach homoseksualnych.

Pozwani nie prowadzą organizacji religijnej, tylko firmę, która ma świadczyć usługi wszystkim bez wyjątku – uznał sąd. Piekarnia musi teraz zapłacić gejowi 500 funtów odszkodowania.

To kolejna absurdalna i groźna forma homoterroru – stwierdził ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, bioetyk.

– Związki homoseksualne – jak rozumiem – póki, co nie są dopuszczone prawnie w Irlandii. Nie ma żadnych ustaw prawnych, które by te związki konkretnie uprzywilejowały. Nawet, jeżeli mówimy tutaj o jakimś naruszeniu czegokolwiek, to jest to naruszenie pewnej sfery przekonań, niczym niezagwarantowanej. Cukiernik, który nie wykonał tego tortu, w gruncie rzeczy nie sprzeciwił się prawu, tylko sprzeciwił klimatowi dyskusji. To jest rzecz, która pokazuje bardzo dogłębnie, jak szeroko homoterroryzm roztacza swoje kręgi. „Myślozbrodnią” staje się w tej chwili już nie tylko sprzeciw wobec wadliwie skonstruowanego prawa, ale sprzeciw wobec klimatu samej dyskusji – stwierdza ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz.     

W świetle prawa Irlandii Północnej związki homoseksualne są zakazane. W ubiegłym roku Zgromadzenie Narodowe odrzuciło projekt w tej sprawie.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl