fot. pixabay.com

COVID-19 w Wlk. Brytanii: Osoby z niepełnosprawnością intelektualną pozbawione prawa do reanimacji? 

Jak poinformował brytyjski dziennik „The Guardian”, w Wielkiej Brytanii zdecydowano, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie będą reanimowane, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Lekarze wpisywali takie adnotacje w dokumentach podczas drugiej fali zachorowań na koronawirusa.

Dziennikarzom brytyjskiego dziennika udało się dotrzeć do informacji dzięki charytatywnej organizacji Mencap. Jak wynika z medialnych doniesień, od początku stycznia do organizacji zgłaszają się osoby niepełnosprawne, które zostały poinformowane przez swoich lekarzy, że w przypadku ciężkiego przebiegu choroby COVID-19 nie będą one reanimowane.

Bardzo prawdopodobne wydaje się, że takie zapisy mogły doprowadziły do licznych zgonów w ciągu ostatniego czasu. O braku możliwości wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej(DNACPR) wpisuje się w dokumenty „osób zbyt słabych, aby w przypadku konieczności jej wykonania mogły odnieść realne korzyści”. Zdaniem Mencap, niektóre zakazy są wydawane tylko dlatego, że osoby te są niepełnosprawne intelektualnie. W ciągu kilku tygodniu CQC (parlamentarna Komisja ds. Jakości Opieki) ma opublikować raport w tej sprawie.

W Wielkiej Brytanii od kilku miesięcy różne organizacje naciskają na to, aby zakwalifikować osoby  niepełnosprawni intelektualnie do priorytetowej grupy szczepień przeciwko COVID-19. Według niektórych ekspertów, osoby nawet z lekką niepełnosprawnością są bardziej narażone na śmierć w przypadku zakażenia koronawirusem.

radiomaryja.pl/tvp.info

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl