fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Coraz mniej czasu na rozliczenie PIT-u

Jutro będzie można uzyskać pomoc w urzędach skarbowych w wypełnieniu PITu. W całym kraju placówki skarbowe będą czynne od godz. 09.00 do 13.00.

Urzędnicy pomogą m.in. w składaniu zeznania drogą elektroniczną, petenci będą mogli pobrać odpowiednie druki a także rozwiać wszelkie swoje wątpliwości związane z rozliczeniem podatkowym.

Jak podkreśla Ewa Szkodzińska, rzecznik Izby Skarbowej w Warszawie taki dzień otwarty to inicjatywa resortu finansów, która od kilku lat jest z powodzeniem realizowana.

– Pracownicy będą wydawać druki i broszury, będą także przyjmować zeznania podatkowe. Oczywiście postarają się również zachęcać do rozliczenia przez internet i oferować szeroką pomoc dotyczącą takiej formy rozliczenia. Czyli będzie można się z pomocą pracownika urzędu skarbowego rozliczyć przez internet w urzędzie, również promować narodową loterię paragonową. I oczywiście udzielać wszystkich informacji wyjaśnień dotyczących rozliczeń podatkowych PIT. Ten dzień otwarty w tym roku to nie jest nic nowego tylko jest to kontynuacja akcji, która trwa od kilku lat w ramach kampanii „szybki pit” – poinformowała Ewa Szkodzińska.

PIT za 2015 rok można złożyć do 2 maja. Rozliczając się z Urzędem Skarbowym,  po raz kolejny każdy z nas,  będzie mógł przeznaczyć 1 proc. swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.  Już po raz drugi Fundacja Nasza Przyszłość stara się o środki z tego tytułu.

RIRM

drukuj