fot. twitter.com

Co najmniej 13 rannych w wypadku polskiego autokaru koło Hamburga; Służba Konsularna w kontakcie z miejscowymi władzami

Co najmniej 13 osób zostało rannych, w tym kilka ciężko w wypadku polskiego autokaru, do którego doszło dziś rano w okolicach Hamburga.

Wśród nich są Polacy. Ich liczba i stan zdrowia są ustalane. Służba Konsularna RP jest w stałym kontakcie z miejscowymi władzami – zapewnia rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara.

– Na tę chwilę cały czas polska Służba Konsularna ustala informacje, by móc tylko te, które są sprawdzone, przekazać. To, co mogę potwierdzić – to, że rzeczywiście wypadek miał miejsce dzisiaj rano na autostradzie w kierunku Hamburga. Wśród poszkodowanych są obywatele polscy. Ich ostatecznej ilości oraz stanu ich zdrowia na ten moment nie mogę podać, ponieważ przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w Niemczech są dosyć restrykcyjne. Stąd też ustalanie tych wszystkich informacji zajmuje dłuższy czas. Natomiast chcę zapewnić, że służba konsularna jest w kontakcie z miejscowymi władzami – mówi Ewa Suwara.

Z ustaleń śledczych wynika, że autobus zaczął zjeżdżać ze swojego pasa w prawo. Uderzył w barierki i przewrócił się na bok.

Początkowo informowano, że autokarem podróżowało 46 osób. Najnowsze doniesienia mówią o 50–ciu. Strażacy, którzy pracują na miejscu wypadku, informowali, że wszyscy pasażerowie byli przytomni. Osoby ranne zostały przewiezione do pobliskich szpitali.

RIRM

drukuj