Ciąg dalszy afery z koncernem Volkswagen

Ciąg dalszy afery związanej z koncernem Volkswagen. Niemiecka firma odmawia udostępnienia e-maili oraz innej korespondencji kierownictwa amerykańskiej prokuraturze prowadzącej dochodzenie w sprawie manipulowania przez niego pomiarami emisji spalin.

Doniesienia o zaniechaniu przekazania ważnych informacji dotyczących kierownictwa koncernu sygnalizują punkt zwrotny w mocno już napiętych stosunkach Volkswagena z amerykańskimi śledczymi.

Niemiecka firma powołuje się na przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości kilku amerykańskich stanów. Według nich podstawą do takiego sabotowania mają być niemieckie przepisy o ochronie prywatności.

Na początku września Volkswagen przyznał się do postawionych mu przez amerykańską federalną Agencję Ochrony Środowiska zarzutów, że w swych samochodach z silnikami Diesla instalował zabezpieczenia przed nadmierną emisją tlenków azotu podczas testów.

Ujawnienie tego faktu wywołało najpoważniejszy na przestrzeni ostatnich lat skandal w globalnej branży motoryzacyjnej.

 

 

TV Trwam News

 

 

 

 

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl