fot. PAP/EPA

Chrześcijanka Asia Bibi wyjechała z Pakistanu do Kanady

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi 8 lat czekała na egzekucję za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Ostatecznie została uniewinniona i wyjechała do Kanady – podały pakistańskie media oraz Reuters, powołując się na prawnika kobiety.

Chociaż to dobre informacje trzeba podchodzić do nich z ostrożnością. Wciąż chodzi o bezpieczeństwo Asi Bibi i jej rodziny – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiego oddziału organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Informacje, które do nas docierają nie są szczegółowe, aby nie narażać ich na niebezpieczeństwo. Pamiętamy, że grożono jej rodzinie, dlatego czasami podawane informacje są powściągliwie lub mylące. Ważne jest dla nas to, że w tym roku mieliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony Pakistanowi. […]Niestety mamy wielu chrześcijan, którzy cierpią ze względu na prawo o bluźnierstwie, którego ona również jest ofiarą – wskazał ks. prof. Waldemar Cisło.     

Ks. prof. Waldemar Cisło podkreślił też, jak ważna jest modlitwa i upominanie się o naszych braci w Pakistanie.

Natomiast rolą m.in. mediów jest nagłaśnianie cierpień chrześcijan na świecie, gdyż może to przyczynić się do zmiany prawa, na mocy którego dochodzi do prześladowań.

RIRM

drukuj