fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Chrześcijanie prześladowani w Pakistanie

Muzułmańscy koledzy zamordowali w pakistańskiej szkole 15-letniego chrześcijanina. Zrobili to, ponieważ nie zdołali zmusić go do tego, aby wyrzekł się Chrystusa i przyjął islam.

Morderstwo miało miejsce 30 sierpnia w publicznej szkole średniej w Burewala w pakistańskiej prowincji Pendżab. 15-letni chrześcijanin Sharon Masih wielokrotnie skarżył się, że doświadcza szykan ze strony swych muzułmańskich kolegów i przymierzał się już nawet do zmiany szkoły. Nie zdążył. Ostatnie pobicie okazało się śmiertelne.

Zdaniem Anjuma Jamesa Paula, chrześcijanina stojącego na czele Stowarzyszenia Pakistańskich Nauczycieli Mniejszościowych, zbrodnia ta jest konsekwencją indoktrynacji, jakiej doświadczają uczniowie w pakistańskich szkołach publicznych. Podkreśla on, że oficjalne podręczniki już w szkole podstawowej promują islam i jego cywilizację, a zarazem wpajają uczniom nienawiść do niemuzułmanów. Nauczyciel ten przyznaje, że po licznych protestach ze strony mniejszości rząd wprowadził już pewne zmiany w podręcznikach, ale są one niewystarczające.

Pakistan to kraj współczesnych męczenników. Wyznawcy Chrystusa są tu krwawo i brutalnie prześladowani.

TV Trwam News/RIRM

drukuj