fot. pixabay.com

 „Choinka dla życia”  – leśnicy dziękują Honorowym Dawcom Krwi

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na Honorowych Dawców Krwi, którzy podzielą się z potrzebującymi darem krwi, czeka wyjątkowe podziękowanie. Lasy Państwowe przygotowały akcję „Choinka dla życia”, w ramach której będą rozdawać naturalne drzewka honorowym krwiodawcom.

Akcja odbędzie się we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiodawcy, którzy 16 grudnia 2021 r. oddadzą krew w jednym z wyznaczonych punktów, otrzymają w ramach podziękowania naturalną choinkę.

„Święta to piękny rodzinny czas. W wielu domach stanie bożonarodzeniowa choinka. Ważne, by było to naturalne drzewko, pachnące lasem. Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić ludzi, by w te święta podarowali prezent szczególny, jakim jest bezcenny dar życia w postaci krwi” – czytamy na stronie.

Leśnicy podkreślają, że dzięki krwiodawcom możliwe jest wykonanie wielu skomplikowanych operacji, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, ważące ponad 50 kg. Ponadto nie mogą być przeziębione, a w ciągu ostatniego półrocza nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi oraz nie były poddane w tym czasie zabiegom endoskopowym, operacjom i badaniom diagnostycznym, czy też nie miały w tym czasie wykonywanego tatuażu, zabiegu przekłucia uszu lub innych części ciała, a także akupunktury. Ponadto, aby oddać krew jako osoba zaszczepiona przeciw COVID-19, musi minąć 48 h od przyjęcia dawki firm Pfizer/BioNTech lub Moderna oraz 14 dni od przyjęcia preparatu AstraZeneca lub Johnson & Johnson [czytaj więcej].

Więcej informacji o akcji „Choinka dla życia” można znaleźć [tutaj].

plakat choinka

Jerzy Krefft/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl