Chile: pół miliona podpisów przeciw tzw. aborcji

Pół miliona podpisów przeciw legalizacji tzw. aborcji w Chile przekazał arcybiskup stolicy tego kraju, ks. kard. Ricardo Ezzati, tamtejszemu ministrowi spraw wewnętrznych.

Kontrowersyjny projekt ustawy przewiduje dopuszczalność przerwania ciąży w przypadku niebezpieczeństwa życia matki czy defektów płodu oraz wówczas, kiedy jest ona wynikiem gwałtu.

Projekt był we wtorek dyskutowany w chilijskim parlamencie. Sygnatariusze przekazanego ministrowi dokumentu opowiadają się za bezwarunkowym zakazem tzw. aborcji w jakimkolwiek przypadku.

„Nie jesteśmy przeciwko nikomu, ale po prostu za życiem. Z całą pokorą prosimy, by prawodawcy wysłuchali głosu tak licznych Chilijczyków” – powiedział ks. kard. Ricardo Ezzati.

Arcybiskup Santiago de Chile podkreślił, że przedstawił opinię różnych Kościołów chrześcijańskich. Z krytyką propozycji legalizacji aborcji występują w tym południowoamerykańskim kraju nie tylko katolicy.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl