P. Wosicki: liczymy na merytoryczna debatę

Potrzebna jest współpraca parlamentarzystów i rządu ws. całkowitej ochrony życia poczętego – powiedział dr Paweł Wosicki, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Wczoraj przedstawiciele federacji złożyli w sejmie apel o prawo do życia dla każdego dziecka poczętego i ochronę macierzyństwa. Podpisało się pod nim ponad 161 tys. osób. Dokument został uzupełniony o projekt ustawy ws. ochrony życia poczętego dziecka – poinformował dr Paweł Wosicki.

Apelowi towarzyszy nasz projekt ustawy, który bierze pełnoprawną ochronę życia wszystkich dzieci poczętych. Natomiast tym się różni od tego projektu, który został przez Sejm odrzucony, że nie wprowadza karalności kobiet, czyli utrzymuje ten stan prawny jaki jest obecnie. Jako, że od początku całej tej dyskusji Polska Federacja Ochrony Życia była zgodna ze stanowiskiem Episkopatu Polski, w wyrażonym jeszcze raz wczoraj – przypomnę – że wprowadzanie karalności kobiet jest tutaj niepotrzebne do polskiego prawa, stąd ten nasz projekt tego nie ma.  Ten projekt jest dużo mniej kontrowersyjny od projektu obywatelskiego, dlatego może nie będzie budził aż tyle emocji. Liczymy tutaj na merytoryczna debatę – zaznaczył dr. Paweł Wosicki.

Projekt trafił do sejmowej Komisji ds. Petycji i to ona ostatecznie zdecyduje, czy zajmie się nim Sejm.

Wczoraj premier Beata Szydło zaprezentowała trzy zobowiązania rządu ws. ochrony życia ludzkiego. Do końca roku rząd ma przygotować program wsparcia dla rodzin i kobiet, które zdecydują się urodzić dziecko z tzw. trudnej ciąży.

Rząd ma również przygotować program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne, a także kobiet, które decydują się urodzić dziecko mimo trudnej sytuacji.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl