Chaos w Śląskich Kolejach trwa

W Śląskich Kolejach cały czas trwa chaos. Odwołane połączenia zastępuje transport autobusowy. Przewozy Regionalne, dotychczas przejęły jedynie pięć połączeń międzywojewódzkich.

Wczoraj na tory nie wyjechało 50 pociągów. Taka sytuacja ma miejsce od 9 grudnia, kiedy to został zmieniony rozkład jazdy. Wtedy także wszystkie połączenia na Śląsku zostały przejęte przez samorządową spółkę.

Koleje Śląskie mają m.in. problemy techniczne ze składami. Do wczoraj awarii uległo 13 maszyn.

Jak zaznacza poseł Andrzej Adamczyk, wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury, „to co dzieje się już przeszło tydzień potwierdza, że PO doprowadziła do hekatomby komunikacyjnej”.

–  Za to powinien odpowiedzieć minister transportu Sławomir Nowak i jego zastępca. Za wszystko, co się dzieje na Śląsku powinien przeprosić premier Donald Tusk. Powinien powiedzieć: przepraszam wszystkich mieszkańców Śląska, wszystkich tych których naraziliśmy na takie kłopoty komunikacyjne. Przepraszam wszystkich tych, którzy przyjechali na Śląsk i niestety nie mogą się stamtąd wydostać. Uważam, że premier powinien od jutra podjąć decyzję w sprawie Sławomira Nowaka i wszystkich urzędników Ministerstwa Transportu, którzy odpowiadają za ten stan rzeczy – powiedział poseł Andrzej Adamczyk.

Poseł dodaje, że bardzo złą decyzją rządzących była likwidacja Zakładu Przewozowego na Śląsku.

– Mamy prawo już dzisiaj twierdzić, że licencja samorządowa dla Kolei Śląskich nie powinna być wydana. Ta decyzja legła u podstaw tego, co dzieje się na Śląsku, ale to także konsekwencje wcześniejszych decyzji włodarzy Śląska, polityków PO sprzed kilku lat. (…) Obserwowaliśmy likwidację zakładu przewozowego na Śląsku, jakim to zakładem są Koleje Regionalne. W czerwcu postawiono tą spółkę w stan upadłości. Półtora tysiąca ludzi wyrzucono na bruk. Organizowano nowe przedsiębiorstwo, a jak zorganizowano? Tak, że praktycznie rzecz biorąc 50 pociągów nie wyjechało na tory – dodaje poseł Andrzej Adamczyk.

 

Wypowiedź posła Andrzeja Adamczyka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl