fot. PAP

Więcej wagonów na długi weekend sierpniowy

Podczas długiego weekendu sierpniowego PKP Intercity na popularnych wakacyjnych trasach m.in. do nadmorskich kurortów wzmocni kursujące tam pociągi dodatkowymi wagonami – poinformowało biuro prasowe polskiego przewoźnika.

Spółka wyjaśniła, że pociągi z dodatkowymi wagonami będą jeździć między 14 a 17 sierpnia m.in. do Trójmiasta, na Hel, do Ustki czy do Łeby.

PKP Intercity przekonuje również do korzystania z „PKP Intercity Busów”, które kursują do popularnych wakacyjnych miejsc, gdzie nie docierają pociągi. Busy kursują między Malborkiem a Krynicą Morską i Krakowem a Ustrzykami Górnymi. Rozkłady jazdy autobusów są skoordynowane z przyjazdami/odjazdami pociągów do Malborka i Krakowa.

Przewoźnik zapewnia, że w trakcie weekendowych wyjazdów spółka będzie na bieżąco śledzić frekwencję w pociągach, by w miarę możliwości dostawiać dodatkowe wagony. „Dotąd największą popularnością cieszą się pociągi z Krakowa do Kołobrzegu – TLK Pobrzeże, TLK Ustronie czy TLK Bryza, z Gdyni do Zakopanego(TLK Monciak) czy z Warszawy na Hel pociągiem TLK Jantar” – dodano.

W długi weekend sierpniowy na największych stacjach, a także w kurortach będzie dyżurować stu mobilnych informatorów, którzy w razie potrzeby pomogą podróżnym. Informatorów będzie można spotkać m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Jastarni, na Helu i we Władysławowie.

PAP

drukuj