fot. arch

Celebrujmy Święto Młodzianków Męczenników

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do uroczystej celebracji przypadającego dziś Święta Młodzianków Męczenników.

PFROŻ zachęca do udziału Mszach św. w intencji rodzin i w procesjach w obronie życia. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia przypomina o braku szacunku do ludzkiego życia przejawiającego się w dokonywaniu tzw. aborcji, eutanazji czy stosowaniu środków poronnych i promowaniu in vitro.

*     *    *

Celebrujmy Święto Młodzianków Męczenników !

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do uroczystej celebracji Święta Młodzianków Męczenników,  w dniu 28 grudnia.

Wspomnienie o mordzie dokonanym przez Heroda, przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro i eutanazja. Święto to jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, w którym warto zastanowić się nad wyjątkowym darem, jakim zostaliśmy obdarzeni – życiem naszym i naszych bliźnich.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym dniu (lub w dniu poprzedzającym jakim jest Niedziela Świętej Rodziny) w wielu miejscach w Polsce odprawiane będą Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych. Po Mszach świętych wyruszą procesje ze świecami w obronie życia.

Apelujemy o zaangażowanie się w lokalne inicjatywy na rzecz obchodów tego Święta.

W imieniu Zarządu Federacji

(-) Paweł Wosicki – Prezes

(-) Antoni Szymański – wiceprezes

(-) Antoni Zięba – wiceprezes

drukuj