fot. cbsp.policja.pl

CBŚP zatrzymało podejrzanego Wietnamczyka w Polsce

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, tzw. łowcy cieni,  zatrzymali 46-letniego Wietnamczyka zamieszanego w handel metamfetaminą .To część akcji pod kryptonimem „New China”, podczas której w czterech krajach zatrzymano 26 osób.

Jak poinformowała rzecznik CBŚP Agnieszka Hamelusz, o pomoc do polskich policjantów zwrócili się włoscy Carabinieri. Chodziło o członków grupy specjalizującej się w handlu narkotykami na dużą skalę. Kilku z nich – według informacji włoskiej policji – mogło ukrywać się w Polsce.

Sprawą zainteresowali się łowcy cieni – policjanci z CBŚP zajmujący się poszukiwaniem najniebezpieczniejszych przestępców.

„Ustalili, że jedna z poszukiwanych osób, obywatel Chin, przebywa w areszcie śledczym w Warszawie za rozbój na innym obywatelu Chin. Kolejną osobę namierzyli w hiszpańskim więzieniu, gdzie odbywa karę za zabójstwo. Ustalili też, że we Wrocławiu może ukrywać się trzeci z poszukiwanych – 46-letni obywatel Wietnamu” – dodała Agnieszka Hamelusz.

Mężczyzna został zatrzymany, gdy wychodził z budynku, w którym wynajmował mieszkanie.

„Nie stawiał oporu, był kompletnie zaskoczony” – powiedziała rzecznik CBŚP.

Podczas akcji zatrzymano w sumie – we Włoszech, Hiszpanii, Rumunii i Polsce – 26 osób. Najwięcej – 21 – właśnie we Włoszech. Wszyscy zatrzymani mają azjatyckie pochodzenie.

PAP/RIRM

drukuj