fot. http://cbsp.policja.pl

CBŚP rozbiło dwa gangi narkotykowe

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło dwie grupy przestępcze, które specjalizowały się w sprzedaży marihuany, amfetaminy i innych narkotyków na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. Zatrzymano 14 osób – dowiedziała się dziś Polska Agencja Prasowa w CBŚP.

Policjanci białostockiego Centralnego Biura Śledczego Policji od kilku miesięcy rozpracowywali dwie grupy przestępcze wprowadzające do obrotu różnego rodzaju narkotyki w dwóch województwach: podlaskim i warmińsko-mazurskim.

„Obie grupy łączył mężczyzna, który zaopatrywał je w substancje zabronione. Miał on również swoją sieć dilerów. Narkotyki trafiały do dyskotek, a w proceder zaangażowane były całe rodziny” – powiedziała rzecznik CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Do zatrzymań doszło w tym samym czasie w kilkunastu miejscach. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w Warszawie, podczas jazdy samochodem.

„Zatrzymanie miało dynamiczny charakter, a policjanci użyli granatów hukowych, by wykorzystać element zaskoczenia” – wskazała rzecznik CBŚP.

Jak poinformowała, podczas przeszukania posesji należącej do mężczyzny, pies wyszkolony do wykrywania narkotyków wskazał kontener na śmieci. Były w nim ukryte dwa kilogramy marihuany.

W sumie policjanci zatrzymali w tej sprawie 14 osób, w tym liderów obu grup. W Prokuraturze Okręgowej w Łomży zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotu narkotykami. 12 osób decyzją sądu zostało aresztowanych.

„Obie grupy tylko w ciągu ostatnich miesięcy mogły wprowadzić do obrotu około 20 kilogramów różnego rodzaju narkotyków. Śledztwo ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań” – zaznaczyła Agnieszka Hamelusz.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj