fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zawiadomiło prokuraturę po kontroli w poznańskim ratuszu

Centralne Biuro Antykorupcyjne składa zawiadomienie do prokuratury po kontroli w poznańskim ratuszu. Sprawa dotyczy rozporządzania majątkiem miejskim, a dokładnie samochodowym torem wyścigowym „Poznań”.

Tor „Poznań” to 85 hektarowy teren położony na granicy osiedli Ławica i Przeźmierowa. To tu odbywają się wyścigi samochodowe i motocyklowe. Grunt jest własnością miasta, a użytkuje go Stowarzyszenie Automobilklub Wielkopolski.

Funkcjonariusze CBA podkreślają, że miasto niewłaściwie dysponuje tym majątkiem.

– Nieprawidłowości dotyczą m.in. nieuregulowania kwestii związanych z pobraniem od Automobilklubu Wielkopolskiego 7 milionów złotych opłat i przedawnienia tych roszczeń, a także udzielonej przez miasto, zdaniem CBA, bezpodstawnie 65-procentowej bonifikaty w czynszu – informuje Piotr Kaczorek z CBA.

Jak mówi Piotr Kaczorek, te ustalenia spowodowały, że Biuro musiało podjąć dalsze kroki prawne w tej sprawie.

– Do prokuratury trafiło zawiadomienie dotyczące ujawnionych nieprawidłowości – milionowej szkody w majątku miasta i uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa nadużycia uprawnień przez obecnych i byłych wysokich urzędników ratusza – zaznacza Piotr Kaczorek.

Zawiadomienie dotyczy obecnego i byłego dyrektora wydziału prowadzącego sprawy gospodarowania nieruchomościami Miasta Poznania oraz obecnego i byłego wiceprezydenta Poznania. Automobilklub, mimo że użytkował 85 hektarów gruntów, to czynsz płacił tylko za 56 hektarów. Do całego terenu mają też dostęp podnajemcy stowarzyszenia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj