fot. https://twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało osiem osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla PIG

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Państwowego Instytutu Geologicznego. Mają one dotyczyć przetargów budowlanych i remontowych PIG w latach 2019-2020.

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował, że zatrzymań byłego pracownika PIG oraz siedmiu przedsiębiorców z branży budowlanej z woj. mazowieckiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego dokonali funkcjonariusze stołecznej delegatury CBA. [czytaj więcej] 

To pierwsze zatrzymania w prowadzonym śledztwie CBA, nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie dotyczącym m.in. nieprawidłowości przy organizacji przetargów dla Instytutu.

Według śledczych do nieprawidłowości mogło dojść przy zamówieniach publicznych dotyczących budynków Instytutu, m.in. prac projektowych i robót budowlano-remontowych, budowy dróg dojazdowych, prac konserwacyjnych instalacji i urządzeń wentylacyjno-klimatyzowanych.

Zatrzymani przez CBA usłyszeli w prokuraturze zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień dla osiągnięcia korzyści majątkowej, zmowy przetargowej, składania fałszywych oświadczeń oraz powoływania się na wpływy w instytucji państwowej dla osiągnięcia korzyści majątkowej.

Śledztwo rozwija się – wynika z przekazanych informacji.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl