By Nieznany - svg image based on press photographs (original 2007 upload apparently based on a picture of the "Official website of Islamic State of Iraq" which can not now be traced; press photographs showing this flag first appear in early 2006)., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2287451

Atak Państwa Islamskiego na koszary wojskowe koło Bagdadu. Zginęło 11 irackich żołnierzy

Władze Iraku poinformowały o zabiciu 11 irackich żołnierzy przez Państwo Islamskie (IS) w ataku na koszary wojskowe koło Bagdadu – podała w piątek agencja Associated Press.

Atak nastąpił w czwartek, 120 km na północ od Bagdadu. Żołnierze zostali zabici we śnie.

Według informacji AP bojownicy IS wtargnęli do irackich koszar o godz. 3.00 na ranem czasu lokalnego i zastrzelili żołnierzy.

Był to jeden z najkrwawszych ataków IS wymierzonych w irackie wojsko w ostatnich miesiącach.

Państwo Islamskie zostało częściowo pokonane w Iraku w 2017 r., jednak organizacja pozostaje aktywna poprzez tzw. uśpione komórki w wielu regionach kraju. Ekstremiści z IS nadal prowadzą operacje, często wymierzone w siły bezpieczeństwa, elektrownie i inne rodzaje infrastruktury.

Władze przekazały, że do wsi, w której doszło do czwartkowego ataku, zostały wysłane posiłki wojskowe. W okolicy zostały także rozmieszczone siły bezpieczeństwa.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl