fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA: Zatrzymano członków grupy przestępczej, która wyłudziła nawet 175 milionów z VAT

Funkcjonariusze z Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej. Wartość wyłudzonego przez grupę podatku VAT mogła wynieść nawet 175 milionów złotych – poinformowało CBA.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA w informacji przesłanej PAP poinformował, że zatrzymani to prezes zarządu, udziałowiec oraz prokurent spółki, która uczestniczyła w karuzeli podatkowej.

W ramach śledztwa agenci CBA przeszukali miejsca związane z działalnością zatrzymanych. Z ich ustaleń wynika, iż w latach 2013 – 2016 spółka wystawiła ponad 6000 fałszywych faktur VAT za rzekomy obrót paliwami płynnymi na kwotę ponad 930 milionów. Wartość wyłudzonego w ten sposób podatku VAT mogła wynieść nawet 175 milionów złotych – podało CBA.

Biuro poinformowało, że zatrzymane osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania pieniędzy.

CBA zaznaczyło, że zatrzymanie trzech osób jest kolejną odsłoną śledztwa, o którym informowało w listopadzie ubiegłego roku – wtedy na terenie całego kraju w sprawie tzw. mafii paliwowej zatrzymano 9 osób. Rozbita w ten sposób grupa przestępcza naraziła Skarb Państwa na uszczuplenie w podatku VAT na kwotę ponad 700 milionów złotych.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl