fot. CBA

CBA zatrzymało cztery osoby, korzystające z fikcyjnych faktur VAT na ponad 12 mln zł

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne cztery osoby, które miały korzystać z ok. 200 fikcyjnych faktur VAT na ponad 12 mln złotych. W całym śledztwie miały być wystawione faktury na ponad 80 mln złotych.

Wydział komunikacji społecznej biura poinformował dzisiaj, że w ostatnich dniach zatrzymania dokonali funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA na terenie województwa mazowieckiego.

Zatrzymanym przez CBA prokuratura zarzuciła używania łącznie ponad 200 fikcyjnych faktur na kwotę ponad 12 mln złotych. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwo dotyczy nie tylko wystawiania fałszywych faktur – łącznie na ponad 80 mln zł, ale też powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkowe – podał wydział. Zarzuty usłyszało dotychczas 78 osób, trzy zostały aresztowane. W sprawie skierowano do tej pory 20 aktów oskarżenia przeciwko 33 osobom.

Część przedsiębiorców na skutek działań CBA oraz prokuratury dobrowolnie zgłosiła się do urzędów skarbowych w celu uregulowania uszczupleń wynikających z wykorzystania nierzetelnych faktur VAT – zaznaczył.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl