fot. twitter.com/CaritasPolska

Caritas Poznań: Zebrano 480 tys. zł na generator tlenu dla szpitala na Madagaskarze

W ciągu miesiąca Caritas Archidiecezji Poznańskiej wspólnie z Caritas Polska oraz Zgromadzeniem Franciszkanek Misjonarek Maryi z Rzymu udało się zebrać 480 tys. zł na zakup generatora tlenu wraz ze stacją napełniania dla szpitala na Madagaskarze.

Marek Misiek z Caritas Poznań poinformował we wtorek, że w ramach zbiórki poznańskiej organizacji udało się uzbierać 110 tys. zł, Caritas Polska przeznaczy 160 tys. zł, natomiast 210 tys. zł podaruje Zgromadzenie Franciszkanek Misjonarek Maryi – Dom Generalny z Rzymu.

„Tym samym kwota blisko pół miliona złotych potrzebna do zakupu sprzętu stała się faktem i zostanie on wkrótce zakupiony” – zaznaczył Marek Misiek.

Jak wskazał, w Antsirabe na Madagaskarze z powodu COVID-19 każdego dnia umiera kilkanaście osób.

„W szpitalu Ave Maria przebywa obecnie 140 pacjentów, z czego połowa to ludzie w bardzo ciężkim stanie spowodowanym koronawirusem. Do placówki trafia wielu misjonarzy z całego Madagaskaru, różnych narodowości, którzy zarazili się koronawirusem w trakcie swojego misyjnego pobytu” – dodał.

Podkreślił, że zarówno w Antsirabe jak i innych miastach na Madagaskarze dużym problemem jest brak tlenu medycznego.

„Wielu ludzi umiera z powodu duszności i braku tlenu. Dzięki generatorowi tlenu uda się uratować wiele osób w szpitalach w Antsirabe oraz w miejscowościach położonych blisko tego miasta” – zaznaczył.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl