Stowarzyszenie Polskich Chrześcijańskich Demokratów sprzeciwia się atakom na Fundację „Lux Veritatis”

[Stowarzyszenie Polskich Chrześcijańskich Demokratów] wyraża swoje oburzenie i stanowczo sprzeciwia się atakom Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska na Fundację „Lux Veritatis” – wydawcę Radia Maryja i Telewizji Trwam.

„Nadużywanie kruczków prawnych i instrumentalne traktowanie prawa w odniesieniu do Fundacji <<Lux Veritatis>> nosi wszelkie znamiona uporczywego nękania, zmierzającego do sparaliżowania działalności fundacji i katolickich mediów. Działania organizacji Watchdog wobec Fundacji <<Lux Veritatis>> zagrażają wolności słowa w Polsce i wymagają stanowczej reakcji instytucji państwowych, stojących na straży wolności słowa i przestrzegania prawa” – czytamy w stanowisku Stowarzyszenia Polskich Chrześcijańskich Demokratów.

Stowarzyszenie w pełni solidaryzuje się z o Tadeuszem Rydzykiem, Dyrektorem Radia Maryja, i celami działalności statutowej Fundacji „Lux Veritatis”. Radio Maryja i Telewizja Trwam spełniają ważną rolę informacyjną i integracyjną środowisk katolickich – podkreśla Stowarzyszenie Polskich Chrześcijańskich Demokratów.

Stowarzyszenie domaga się stanowczej interwencji Prokuratora Generalnego RP, Zbigniewa Ziobro, oraz właściwych innych organów państwowych w celu położenia ostatecznego kresu tego typu szkodliwym działaniom.

„Apelujemy do organizacji i środowisk chrześcijańskich o aktywną postawę w obronie wizerunku i dokonań katolickich mediów w Polsce” – brzmi treść stanowiska Stowarzyszenia Polskich Chrześcijańskich Demokratów.

Poniżej całość stanowiska Stowarzyszenia Polskich Chrześcijańskich Demokratów:

 

 Adam Kowalczyk/radiomaryja.pl

drukuj