Caritas Poznań na pomoc ubogim

Już jutro przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Przygotowując się do tego specjalnego wydarzenia Caritas Poznań przygotował różnorodne formy pomocy.

Już po raz drugi z inicjatywy papieża Franciszka obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Dzień ten przypada jutro. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego pracownicy i wolontariusze poznańskiej Caritas w tygodniu poprzedzającym to święto zorganizowali szereg akcji pomocowych.

– Dzisiaj wolontariusze wychodzą na ulice Poznania, żeby dotrzeć do ludzi bezdomnych z paczkami, z odzieżą zimową, z kocami, żeby pomóc przetrwać te chłodne noce, które już się zaczynają – mówi Paweł Pomin, rzecznik poznańskiej Caritas.

Rozdawanie koców to tylko jedna z wielu form pomocy, jaką przygotowano dla bezdomnych z Poznania. Osoby potrzebujące mogą także skorzystać z porad lekarskich czy usług fryzjerskich. Z kolei pracownicy społeczni pomagają w wyrobieniu dokumentów i znalezieniu pracy.

– Będzie też możliwość takiego duchowego wzrostu, bo to jest akcent bardzo ważny i też na niego kładziemy nacisk. Aby w sobotę we wszystkich miejscach, gdzie siostry razem z nami prowadzą jadłodajnię, uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu, przystąpić do sakramentu pokuty – podkreśla ks. Marcin Janecki, dyrektor poznańskiej Caritas.

Akcji pomocowej nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie dziesiątek wolontariuszy. Jedną z takich osób jest Natalia.

– To co najbardziej lubię w tej całej pomocy to to, że mogę się spotkać z drugim człowiekiem, spojrzeć mu w oczy, uśmiechnąć się do niego, przekazać mu trochę miłości i dobroci ode mnie – wskazuje Natalia.

Więcej o poznańskiej akcji pomocowej można dowiedzieć się ze strony internetowej https://caritaspoznan.pl/.

Światowy Dzień Ubogich ustanowił papież Franciszek na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia. Jest on obchodzony każdego roku w 33. Niedzielę Zwykłą.

TV Trwam News/RIRM

drukuj