Były poseł PO został prawomocnie skazany

Były poseł Platformy Obywatelskiej, Zbigniew R., został prawomocnie skazany za powoływanie się na wpływy. Zasądzona kara to półtora roku więzienia.

Śledztwo w sprawie byłego posła PO, Zbigniewa R., prowadził Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.

Prokurator oskarżył byłego posła na Sejm RP, Zbigniewa R., o powoływanie się w okresie od 2011 roku do 2014 roku na wpływy. Chodziło o takie instytucje jak: Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Ministerstwo Sprawiedliwości, Krajowa Rada Sądownictwa i Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. W zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice, Zbigniew R. podjął się pośrednictwa w załatwieniu spraw. Jedna ze spraw dotyczyła Mariana D., który  zwrócił się do Zbigniewa R. o załatwienie korzystnej dla jednej ze spółek decyzji Dyrektora Lasów Państwowych w Krośnie.

„Kolejna sprawa dotyczyła nominacji na urząd sędziego dla Klaudii D. i jej delegacji do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Ponadto Zbigniew R. podjął się załatwienia kredytu w wysokości 70 milionów złotych dla jednej ze spółek” – przekazała Prokuratura Krajowa.

Łapówki sięgały od 10 do 15 tys. złotych i miały charakter systematyczny. Łącznie Zbigniew R. otrzymał co najmniej 120 tys. złotych, a oprócz tego alkohole i paliwo. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok skazujący sądu pierwszej instancji, który uznał Zbigniewa R. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go na 2,5 roku więzienia. Sąd II instancji zmienił orzeczoną karę na półtora roku pozbawienia wolności.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl