Burmistrza Bemowa oskarża prezydent Warszawy

Prezydent Warszawy Hanna GronkiewiczWaltz podróżuje służbowym samochodem na wykłady  informują media. Zarzut pod jej adresem wysunął burmistrz Bemowa Krzysztof Zygrzak, który zapowiada zgłoszenie sprawy do prokuratury.

Zygrzak podkreśla, że prywatne podróże prezydentowej za publiczne pieniądze trwają od lat. Wskazuje, że w trakcie roku akademickiego, Hanna Gronkiweicz-Waltz dowożona jest przez miejski samochód na Uniwersytet Warszawski gdzie prowadzi wykłady.

Radny Warszawy Andrzej Melak mówi, że ta sprawa powinna być skontrolowana, ponieważ nawet najmniejsze uchybienia osób z najwyższych szczebli nie powinny być tolerowane.

Myślę, że zarobki pani prezydent i jej praca na różnych stanowiskach w pełni zaspakajają to, żeby dla celów prywatnych nie wykorzystywać transportu, który jest przeznaczony dla celów absolutnie służbowych. Całkiem uzasadnione jest to, by prokuratura zajęła się takimi doniesieniami burmistrza Bemowa, które należy sprawdzić, skontrolować i gdy wynik będzie znany opublikować do wiadomości publicznej, i wtedy te wszelkie spekulacje na ten temat zostaną ukrócone – stwierdza Andrzej Melak.

Rzecznik prezydent warszawy oświadczył, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wykorzystuje samochodu służbowego do celów prywatnych.

RIRM

drukuj