fot. PAP/EPA

Brutalna wojna na Ukrainie to atak Rosji wymierzony w ludność cywilną

79 dzieci zginęło, a prawie 100 zostało rannych – to bilans rosyjskiej agresji na Ukrainę. Kreml ostrzeliwuje kolejne cele cywilne.

Ukraina nawołuje do krajów NATO – zamknijcie przestrzeń powietrzną nad Ukrainą, ale NATO nie chce bezpośrednio angażować swoich wojsk w ten konflikt, bo zamknięcie przestrzeni powietrznej oznacza również jej ochronę. Tymczasem Rosjanie niszczą ukraińską infrastrukturę powietrzną.

W wyniku ostrzału rakietowego zniszczona została ukraińska baza lotnicza w mieście Wasylków w obwodzie Kijowskim. Całkowicie zniszczony został pas startowy i skład paliwa.

– W następstwie ostrzału rakietowego lotnisko ostało zniszczone, zniszczony został pas startowy, wybuchł skład z paliwem – mówi Natalia Bałasynowycz, mer miasta Wasylków.

Według informacji wywiadowczej przekazanej przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii rosyjskie siły lądowe są 25 kilometrów od centrum Kijowa. Dotąd Rosjanie stracili ponad 12 tysięcy żołnierzy oraz dużą ilość sprzętu wojskowego. Ukraińcy dzielnie bronią swoich miast, jednak agresja Rosjan wymierzona jest w ludność cywilną.

– Czy wiecie, że Rosja strzela do pokojowych ukraińskich miast, zabijając kobiety i dzieci? Tylko w Mariupolu, gdzie rosyjscy okupanci zbombardowali szpital z porodówką, w ciągu dwóch tygodni zmarło ponad 1,5 tysiąca cywilów. Przecież wiecie o tym. To nie jest „operacja” – to jest wojna inwazyjna, którą Rosja już traci, już przegrywa – powiedział Ołeksij Reznikow, minister obrony Ukrainy.

W Melitpolu Rosjanie porwali mera. Mieszkańcy miasta nie bojąc się agresora, wyszli na ulicę, żądając jego uwolnienia.

Ukraińskie władze zapowiedziały, że jeszcze dziś ma zostać otworzonych 14 korytarzy humanitarnych, mają one pomóc w ewakuacji i dostarczeniu niezbędnej pomocy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl