fot. pixabay.com

Bruce Liu zagra w marcu w Warszawie z okazji urodzin Chopina

Zwycięzca XVIII Konkursu Chopinowskiego zagra w marcu w Warszawie dodatkowy koncert, po tym jak bilety na pierwszy zostały wyprzedane w siedem minut – poinformował w środę Aleksander Laskowski, rzecznik prasowy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Z okazji 212. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina planowano pierwotnie tylko jeden występ Bruce’a Liu – laureata zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego. Jednak ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem – wszystkie bilety zostały wyprzedane we wtorek – organizatorzy zadecydowali o uruchomieniu sprzedaży biletów na drugi koncert, który odbędzie się 2 marca. Bilety trafią do sprzedaży 1 lutego.

Podczas obu wieczorów Kanadyjczyk zagra ten sam repertuar – będzie można usłyszeć m.in.: Nokturn cis-moll op. 27 nr 1 czy Wielki Polonez Brillante Es-dur op. 22.

„Pierwszy, wyprzedany już, koncert odbędzie się 1 marca i będzie transmitowany przez Program II Polskiego Radia oraz na kanale YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina” – przypomniał Aleksander Laskowski.

Dodał również, że podczas obu koncertów będzie można nabyć album płytowy Bruce’a Liu zawierający nagrania z Konkursu Chopinowskiego opublikowany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Płyta będzie dostępna w promocyjnej cenie.

Więcej informacji na stronie organizatorów: https://nifc.pl/pl.

Bruce (Xiaoyu) Liu urodził się 8 maja 1997 r. w Paryżu, ukończył Konserwatorium Muzyczne w Montrealu. Współpracował z takimi zespołami jak m.in. Orkiestra Filharmonii Izraelskiej, Orchestras of the Americas czy Camerata Jerusalem.

Po zwycięstwie w zeszłorocznym Konkursie Chopinowskim Liu rozpoczął trasę koncertową, podczas której wystąpił w Polsce w katowickiej siedzibie NOSPR, W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz w Poznaniu z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl