fot. twitter.com/ZPPnetpl

Opodatkowanie zagranicznych korporacji w Polsce. T-Mobile zastrasza Związek Przedsiębiorców i Pracodawców?

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców alarmuje, że jest zastraszany przez T-Mobile. Chodzi o podanie publicznie dostępnych informacji o wysokości zapłaconego przez spółkę podatku CIT w Polsce. ZZP zapowiada, że druga część raportu pod tytułem: „Księga Wstydu Ministerstwa Finansów” w najbliższych tygodniach ujrzy światło dzienne.

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców alarmuje, że zagraniczne, duże korporacje nie płacą w Polsce podatków. Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, podaje przykład T-Mobile, które do budżetu przekazuje 1/1000 swojego obrotu. Dla porównania, podatki płaci w swoim ojczystym kraju, gdzie zostawia ponad 1 proc.

 

Wszystkie te dane zostały zawarte w raporcie, w którym Związek Przedsiębiorców i Pracodawców powołuje się na dane Ministerstwa Finansów. W najbliższych tygodniach światło dzienne ma ujrzeć druga część tego raportu.

– Sądzę, że ta zapowiedź jest powodem prób zastraszania nas przez korporację T-Mobile – ocenia Cezary Kaźmierczak.

T-Mobile skierowało pismo, w którym żąda przeprosin i zapłaty zadośćuczynienia w wysokości 1 mln złotych.

– To jest śmieszne, ponieważ ten 1 mln zł to jest 33 razy więcej, niż oni zapłacili podatku w Polsce – wyjaśnia Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Cezary Kaźmierczak podkreśla, że w piśmie od T-Mobile, spółka nie kwestionuje liczb, jakie znalazły się w raporcie.

– Po pierwsze, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców nie da się zastraszyć. Po drugie, druga część raportu: „Księga Wstydu Ministerstwa Finansów” o niepłaceniu CIT-u w Polsce, zostanie wkrótce opublikowana – mówi prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Związek prowadzi kampanię na rzecz zmiany systemu podatkowego w Polsce. Chce, by wielkie korporacje zostały objęte podatkiem przychodowym, który sprawi, że przekażą więcej pieniędzy do budżetu państwa.

 

TV Trwam News

drukuj