Oświadczenie ws. Mszy św. za Komorowskiego

Na zakończenie prezydentury Bronisława Komorowskiego sprawowana będzie Msza Św. w kościele Sióstr Wizytek. Po wielu medialnych spekulacjach archidiecezja warszawska wydała komunikat, w którym podkreśla, że nie jest jej inicjatorem.

Jak możemy przeczytać w komunikacie, Mszę św. za ustępującego prezydenta zamówiła w jednym z warszawskich kościołów grupa wiernych i nie będzie jej przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz.

Kuria podkreśla, że Mszą św. współorganizowaną przez Archidiecezję Warszawską wraz z nowo powstającą Kancelarią Prezydenta będzie Msza inaugurująca prezydenturę Andrzeja Dudy.

„Każdy wierny może zamówić Mszę św. w ważnej dla siebie intencji. Każdy ksiądz ma obowiązek zamawianą intencję przyjąć. Istotne jest, by ksiądz przyjmujący intencję i celebrujący Mszę św., odpowiednio i poprawnie pod względem teologicznym ją sformułował” – czytamy w komunikacie.

Zwrócono także uwagę, że „Kościół, poprzez oświadczenia Prezydium Episkopatu Polski, jasno wyraził swoje stanowisko w sprawie kontrowersyjnych – z punktu widzenia doktryny Kościoła – decyzji prezydenta Bronisława Komorowskiego. To stanowisko podzielają wszyscy polscy biskupi, łącznie z Arcybiskupem Warszawskim”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl