Pomnik pamięci Lecha Kaczyńskiego

Szczecińscy radni z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wystąpili z propozycją budowy pomnika poświęconego pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pomnik tragicznie zmarłego prezydenta stojącego na postumencie z inskrypcją ma powstać na skwerze jego imienia.

– Jest to miejsce, w którym mamy o krok – jeszcze nieotwarte, ale na pewno doczeka się realizacji – Muzeum Przełomów, które będzie nawiązywało do ważnych szczecińskich wydarzeń, czyli Grudnia 70’ i Sierpnia 80’. Sierpień 80’ to „Solidarność”, a profesor Lech Kaczyński był wiceprzewodniczący „Solidarności”. Dalej mamy niedaleko usytuowany symbol walki Szczecina o wolną Polskę, czyli Anioła Wolności. Na pewno jest to dobry punkt, w którym taki pomnik mógłby powstać – powiedział Maciej Kopeć, radny PiS.

Jak mówi Rafał Niburski, radny PiS, Lech Kaczyński  bez wątpienia zasługuje na taką formę upamiętnienia.

– Człowiek „Solidarności”, działacz opozycji niepodległościowej, prezes Najwyższej Izby Kontroli, prezydent Warszawy, czy wreszcie prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, który sprawował ten urząd tak, jak powinno się sprawować: godnie reprezentował majestat RP, godnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej – podkreślił Rafał Niburski, radny PiS.

Według inicjatorów pomnik ma powstać ze składek społecznych. Projekt uchwały został już podpisany przez przewodniczącego rady miasta. Pod obrady ma trafić podczas sesji rady miasta, która odbędzie się w najbliższy wtorek.

Od początku inicjatywa wzbudza wiele emocji. Część radnych Platformy Obywatelskiej już zapowiedziała, że nie poprze jego budowy.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl