W Warszawie zbierze się dziś Zgromadzenie Narodowe

Na Zamku Królewskim w Warszawie zbierze się dziś Zgromadzenie Narodowe, czyli wspólne posiedzenie Sejmu i Senatu. Zebrani mają uczcić 550-lecie polskiego parlamentaryzmu i 100-lecie odzyskania niepodległości.

W trakcie obrad, które rozpoczną się w południe, orędzie wygłosi prezydent Andrzej Duda. Wystąpieniu będą się przysłuchiwać goście z zagranicy, posłowie, senatorowie oraz najwyżsi rangą urzędnicy państwowi.

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że PO nie weźmie udziału w posiedzeniu. Uważamy, że demokracja polska jest przez Prawo i Sprawiedliwość niszczona, dlatego nie będziemy uczestniczyć w uroczystościach – wskazywał.

Publicysta Karol Kaźmierczak wskazuje, że to stanowisko wpisuje się w dotychczasową strategię PO.

– Strategie bycia totalną opozycją, czyli całkowitego negowania wszystkiego, co robi obecny obóz rządzący, co robi PiS, bez zbytniego wnikania w to, czy posunięcia władzy mają jakiś sens, czy nie. Jest to strategia obliczona na twardy elektorat opozycyjny. Można oczywiście kwestionować, czy przynosi on jakikolwiek sukces PO, bowiem trudno sobie wyobrazić, aby w ten sposób ta siła polityczna mogła pozyskać nowy elektorat. Natomiast dziwi i zarazem smuci tego typu stanowisko, że jest to jednak niezwykle niszczące dla życia publicznego w Polsce – komentuje Karol Kaźmierczak.

Nowoczesna i Polskie Stronnictwo Ludowe mają dopiero podjąć decyzję, czy wezmą udział w Zgromadzeniu Narodowym.

Wczoraj w ramach obchodów 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości odbył się w Warszawie III Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl