Breedlove: Zachód nie powinien wykluczać opcji militarnej na Ukrainie

Naczelny dowódca sił NATO w Europie, stwierdził, że Zachód nie powinien wykluczać opcji militarnej na Ukrainie. Kanclerz Niemiec mówi z kolei, że nie ma pewności, czy rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie przyniosą wyniki.

W Niemczech odbywa się 51 Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa. Na marginesie szczytu spotykają się Angela Merkel, wiceprezydent USA Joe Biden i prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Wczoraj Kanclerz Niemiec oraz prezydent Francji Francois Hollande zaproponowali prezydentowi Rosji opracowanie wspólnego dokumentu o wcieleniu w życie porozumień z Mińska i zakończeniu walk na Ukrainie.

Poseł Witold Waszczykowski, b. wiceszef MSZ zauważa, że w dalszym ciągu nie znamy szczegółów moskiewskich rozmów. Nie wiadomo czy dotyczą one powstrzymania działań wojskowych za cenę zmian terytorialnych.

Gdyby dotyczyły zmian terytorialnych, to byłby to bardzo niedobry sygnał, ponieważ oznaczałoby to, że metodą działań wojennych i zbrojnych można zmienić granicę w Europie. I to zostanie usankcjonowane przez międzynarodowe porozumienie. Uważam, że jest to niebezpieczna gra, którą prowadzą w tej chwili Niemcy i Francuzi. W tej grze ciągle, niestety, wygrywa strona rosyjska – powiedział poseł Witold Waszczykowski.

Generał Philip Breedlove, naczelny dowódca sił NATO w Europie który uczestniczy w Konferencji Bezpieczeństwa powiedział, że Zachód powinien rozważać możliwość wysyłania na Ukrainę broni i sprzętu a nie wojska.

Niedawno w mediach pojawiły się informacje, że Biały Dom rozważa dostarczenie siłom ukraińskim broni defensywnej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl